Polanica Zdrój

{tab=Informacje ogólne}

{datsopic id=81 align=left}Polanica-Zdrój to miasto uzdrowiskowe położone na wysokości 420m n.p.m. w dolinie Bystrzycy Dusznickiej na południowo-wschodnim krańcu Gór Stołowych i zboczach Gór Bystrzyckich.

Łagodny, podgórski klimat oraz obfite źródła wód mineralnych stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku, leczenia chorób układu krążenia i przewodu pokarmowego, a także zwalczania nałogu palenia tytoniu.

{datsopic id=85 align=right}Część uzdrowiskową otacza piękny Park Zdrojowy, przylegający bezpośrednio do zabudowy sanatoryjno – pensjonatowej pełen starych drzew i egzotycznych krzewów. Zajmuje on powierzchnię 13 ha i wpisany jest do rejestru zabytków, jako dobro kultury.

{datsopic id=73 align=left}Wzdłuż przepływającej przez prawie całe miasto rzeki Bystrzycy Dusznickiej, po obydwu jej stronach ciągnie się odbudowany po powodzi deptak. Wzbudza on zachwyt turystów i jest ulubionym miejscem spotkań gości oraz mieszkańców Polanicy Zdroju. Wyjątkowo efektownie prezentuje się nocą, oświetlony przez oryginalne lampy. Znajduje się przy nim wiele kawiarenek, które w sezonie wystawiają na zewnątrz stoliki z kolorowymi parasolami nadając temu miejscu szczególnej atmosfery.

{datsopic id=80 align=right}Corocznie organizowane są ciekawe imprezy o zasięgu międzynarodowym i krajowym, np. Międzynarodowy Turniej Szachowy pamięci Akiby Rubinsteina, Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich POL-8 oraz Koncerty Muzyki Kameralnej i Organowej w wykonaniu artystów o światowej sławie.

{datsopic id=90 align=left}Polanica Zdrój oprócz wspaniałej bazy leczniczo-wypoczynkowej, posiada takie urządzenia rekreacyjne i kulturalne jak : 2 baseny kąpielowe (kryty i otwarty), korty tenisowe, stajnię wierzchowców, Teatr Zdrojowy, Bibliotekę Miejską, kluby bilardowe oraz bardzo duże zaplecze gastronomiczne.

www.polanica.pl, ?

{tab=Zdjęcia}

Park Zdrojowy:

{loadposition gallery_polanica_park_zdrojowy}

{tab=Wirtualne zwiedzanie}

{artykul 146}{introtext} {readmore:Zobacz więcej … ??}{/artykul}

{tab=Więcej}

Więcej o Polanicy Zdrój na:

{/tabs}

Share:

Author: admin