Całoroczne afrykańskie ZOO Safari

Opis

Zoo położone w miejscowości Dvůr Králové nad Labem. Posiada największą kolekcję zwierząt afrykańskich w Europie. Zostały one przywiezione przez pracowników z licznych ekspedycji.

Zwierzęta można podziwiać na ogromnych wybiegach, gdzie są na wyciągnięcie ręki, albo w ogromnych pawilonach. Zwierzętom zapewniono tutaj wysoki standard życia, niemalże całkowicie zbliżony do warunków naturalnych.

Unikatem w ZOO jest nosorożec biały północny – na świecie żyje prawdopodobnie tylko 24 sztuki tych zwierząt, z czego 9 żyje w tym ZOO. Z prezentowanych gatunków aż 45 wpisanych jest w Czerwoną Księgę. Dla wielbicieli dinozaurów jest również pawilon jurajski, w którym zobaczymy figury prehistorycznych gadów zaaranżowane w realistyczny sposób.

Największymi atrakcjami zoo jest przejażdżka Safari (zwiedzanie odkrytymi autobusami piętrowymi) oraz nocne safari – przez ogromny wybieg dla zwierząt kopytnych i ptaków. Biegają one swobodnie na wybiegu – gdzie oczywiście mają absolutne pierwszeństwo.

Bez aparat fotograficznego lepiej się nie wybierać. Zdjęcia afrykańskich zwierząt z odległości 2-3 metrów to najlepsza pamiątka.

Więcej

Mapa i Kontakt

Author: admin