Noc Muzeów 2022 w Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Noc Muzeów 2022 w Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Po raz kolejny Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku przygotowało dla swoich gości możliwość nocnego zwiedzania muzeum. Samo w sobie muzeum jest warte obejrzenia, a szansa obejrzenia ekspozycji wieczorową porą dodaje smaczku i jeszcze bardziej zachęca.

Wstęp wolny 🙂

Wydarzenie na Facebooku

Wieczorową porą, 13 maja 2022 r., zapraszamy na Noc Muzeów. Tym razem naszą Noc dedykujemy Robertowi Stando – związanemu z Kłodzkiem, zmarłemu w tym roku reżyserowi filmów dokumentalnych. Oprócz projekcji jego obrazów zrealizowanych na ziemi kłodzkiej będziemy mieli okazję wysłuchać wspomnień bliskich mu osób. Otworzymy także inspirowaną twórczością reżysera wystawę cyjanotypii Oskara Ślazyka. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach ceramicznych oraz warsztatach tradycyjnego kowalstwa.
Jak co roku będą mogli Państwo bezpłatnie zwiedzić Muzeum Ziemi Kłodzkiej:

wystawy stałe: Oczy czasu. Zegary mechaniczne popularne na Śląsku w XIX i w I poł. XX wieku w zbiorach Muzeum Ziemi Kłodzkiej Ekspozycja składa się z kilkuset zegarów, w tym wyrobów dwóch największych fabryk dolnośląskich XIX i XX: Gustawa Beckera w Świebodzicach i braci Eppnerów w Srebrnej Górze. Można na niej znaleźć również wspaniałe meble i pozytywki.”Z dziejów Kłodzka” Wystawa monograficzna poświęcona miastu i jego tysiącletniej historii prezentowana na dwóch kondygnacjach Muzeum – w podziemiach oraz na parterze. Jest opowieścią o Kłodzku, począwszy od pierwszej o nim wzmianki w Kronice Czechów Kosmasa, a skończywszy na „powodzi tysiąclecia” w 1997 r. Lapidarium na dziedzińcu muzealnym.

wystawy czasowe: Produkcja rzemieślnicza w Jaromierzu Prezentowane eksponaty obejmują zarówno wytwórczość związaną z funkcjonującym do dziś miejscowym szkolnictwem zawodowym, jak i unikalne, niegdyś niezwykle popularne, produkty firmy A. Wenke a syn. Grafiki Oskara Ślazyka – ucznia ostatniej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.

Podczas wydarzenia odbędą się też: 17.00- 20.00: warsztaty rzemiosła (ceramika i kowalstwo) związane z wystawą „Produkcja rzemieślnicza….”. Działania przeprowadzą uczniowie i pracownicy Średniej Szkoły Rzemieślniczej w Jaromierzu. pokazy filmów Roberta Stando – polskiego reżysera i scenarzysty filmów dokumentalnych

20.00-22.00: WIECZÓR WSPOMNIEŃ – spotkanie poświęcone Robertowi Stando. W programie m.in. rozmowa z dyrektorem Muzeum Miejskiego “Dom Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze – Januszem Skowrońskim – znawcą twórczości Roberta StandoWstęp wolny! 

źródło: Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku

Share: